یکشنبه 31 شهريور 1398  /  2019 22 Sep   
ساعت :  1:59 GMT  /  تهران -  5:29
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
پیوندها

 

پیوند به شبکه های اجتماعی
سالنما
31 شهريور 1398
 
2019 Sep 22
   
  22 محرم 1441
    
   کد پیگیری
   وزیر آموزش‌و‌پرورش:

   کم‌تر از یک دهم درصد از دانش‌آموزان معتادند

   آغاز اقدامات وسیع در حوزه آسیب‌های اجتماعی

   وی درباره اقدامات انجام شده برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی، بیان کرد: مدرسه یک نمونه کوچک شده از جامعه است و محیط ایزوله و جدای از جامعه نیست. یعنی اگر در جامعه خشونت وجود دارد در مقیاس کوچک شده در مدرسه نیز شاهد آن خواهیم بود. مدرسه محیطی باز بوده و بسته نیست. بنابراین آسیب‌های اجتماعی در مدارس نیز وجود دارد.

   بطحایی افزود: درست است که در کشور آسیب‌های اجتماعی داریم اما فراوانی آن به نسبت کشورهای پیشرفته بالا نیست. هرچند حتی یک مورد هم آسیب‌دیده یا معتاد داشته باشیم زیاد است.

   وی با بیان اینکه طرح نماد سه سال است در دست اجراست اما سرعتش بسیار کند است، گفت: از سه ماه پیش طرح نماد را با توجه به موکدات رهبری و پیگیری رئیس‌جمهوری با جدیت بیشتر دنبال و تلویزیون تعاملی افتتاح کردیم که مسیر گفتمان تعاملی را با خانواده‌ها فراهم می‌کند. در مقابل حرف‌های خانواده‌ها را به گوش معلمان می‌رسانیم. در حوزه آسیب‌های اجتماعی کار وسیعی را شروع کرده‌ایم و محور اصلی خانواده‌ها هستند.

   کم‌تر از 0.1 درصد دانش‌آموزان معتادند

   بطحایی ادامه داد: از اولیای که شریک تربیت‌اند می‌خواهم کمک کنند. آمار اعتیاد و آسیب‌ها در مدارس بسیار کم است. حتی آمار سه درصدی دانش آموزان معتاد را شنیده‌ام که تکذیب می‌کنم. کمتر از یک‌دهم درصد دانش‌آموزان ممکن است گرفتار مواد مخدر باشند.

      1396/12/14 15:25