شنبه 17 خرداد 1399  /  2020 6 Jun   
ساعت :  17:31 GMT  /  تهران -  22:01
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
پیوندها

 

پیوند به شبکه های اجتماعی
سالنما
17 خرداد 1399
   
  2020 Jun 6
    
   13 شوال 1441
     
    کد پیگیری
    معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش خبر داد؛

    راه‌اندازی سامانه پایش مدیریت آسیب اجتماعی در ۳۸ هزار مدرسه

    معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش از راه‌اندازی سامانه پایش مدیریت آسیب اجتماعی در ۳۸ هزار مدرسه کشور خبر داد.

    به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری آنا، مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش در نشست تخصصی آموزشی- توجیهی ویژه مدرسان و روحانیون آموزش دیده عرصه پیشگیری اولیه از اعتیاد با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد گفت: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی باید از مدرسه، منزل و محله آغاز شود. فعالیت‌های مختلفی در مدارس انجام می‌شود و همه دستگاه‌ها به لحاظ تاکید رهبری محور اقدامات خود را مدرسه انتخاب کردند. اساس این برنامه باید مبتنی‌بر مدیریت منابع انسانی باشد تا بهره‌وری لازم را داشته باشیم.

    وی افزود: باید ارتقا و آموزش ۹ ساعته به مدرسان و روحانیون به سیر محتوا و آماده‌سازی محتوا تبدیل شود تا ما یک همکار دائمی داشته و با آن ارتباط مستمر برقرار کنیم، مرحله دیگر حفظ و نگهداری این افراد است وزارت آموزش و پرورش آمادگی دارد با این افراد به صورت دائمی همکاری داشته باشد و از آنها به عنوان نیروی با تجربه استفاده کند.

    حمیدی با توجه به فعالیت‌های وزارت آموزش و پرورش در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و مواد مخدر بیان کرد: ما راهبرد پنج‌گانه برای اقدامات خود تعیین کردیم و تلاش می‌کنیم طی چشم‌انداز ۱۰ ساله پوشش فعالیت‌های خود را صد درصد افزایش دهیم.

    وی مداخلات زودرس و مداخلات مبنی‌بر دوره شیوع را اولین راهبرد وزارت آموزش و پرورش در حوزه پیشگیری دانست و گفت: ما معتقدیم باید مدرسه، منزل و محله کنار هم باشند و برای توانمند‌سازی اولیا، مسئولان مدرسه و محله گام برداریم و یک هم‌سویی ایجاد کنیم.

    معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: راهبرد دوم وزارت آموزش و پرورش تلفیق آموزش‌های پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی با کلاس درس است که در این راستا ۳ کتاب راهنما برای معلمان تهیه و توزیع کردیم و معتقدیم ایجاد شادی و نشاط در مدارس متمرکز بر مسائل و روش غیر مستقیم است. ما باید تلاش کنیم با فعالیت مفرح در مدارس به صورت تلفیقی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی را دنبال کنیم.

    به گفته وی؛ فضای تربیت بدنی اجازه نمی‌دهد فرد به سمت آسیب اجتماعی برود بنابراین باید فعالیت‌های فیزیکی را تقویت کنیم.

    حمیدی راهبرد سوم آموزش و پرورش را افزایش نرخ پوشش دانست و افزود: راهبرد چهارم ما نهضت اجتماعی- فرهنگی پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است.

    معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: باید همه ظرفیت‌های آموزش و پرورش را برای پیشگیری به میدان بیاوریم که این اقدام انجام شده و از یک انسجام لازم برخوردار است. تقسیم کار درون سازمانی در وزارت آموزش و پرورش شکل گرفته و تلاش می‌کنیم همکاری برون سازمانی را افزایش دهیم.

    وی از راه‌اندازی سامانه پایش مدیریت آسیب‌های اجتماعی در مدارس خبر داد و تصریح کرد: مسئولان ۳۸ هزار مدرسه وضعیت آسیب اجتماعی دانش‌آموزان خود را در این سامانه اعلام کرده‌اند و ما اکنون به این اطلاعات دسترسی داریم.


       1396/12/15 12:50