سه شنبه 17 تير 1399  /  2020 7 Jul   
ساعت :  17:41 GMT  /  تهران -  22:11
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
پیوندها

 

پیوند به شبکه های اجتماعی
سالنما
17 تير 1399
   
  2020 Jul 7
    
   15 ذیقعده 1441
     
    کد پیگیری

    کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و آسیب های اجتماعی در مرکز مشاوره پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر ویژه دانشجویان آموزشکده سما بوشهر

    برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر در مرکز مشاوره پیشگیری از اعتیاد ویژه دانشجویان آموزشکده سما بوشهر
    کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر و آسیب های اجتماعی در مرکز مشاوره پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر ویژه دانشجویان آموزشکده سما بوشهر برگزار شد.
    به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهر ، در این کارگاه آموزشی ، دانشجویان روشهای مختلف تشخیص اعتیاد و نحوه استفاده از این روشها برای شناسایی افراد معتاد آموزش داده شد.
    دراین کارگاه  سروان حمیدعبدعلی مدرس دانشگاه و کارشناس پلیس مبارزه بامواد مخدر بابیان اینکه امروزه شاهد این واقعیت تلخ هستیم که مواد مخدر وروان گردان ها به عنوان ابزار جنگ نرم ازسوی دشمنان انقلاب اسلامی مورد استفاده جدی قرار گرفته تاباترویج واستفاده از آن به دنبال بحران هویت ،تضعیف عزم واراده مردم ،فروپاشی باورها وارزش های جامعه،تضعیف ریشه های کهن سنت همچون مذهب وانسجام اجتماعی شوند.
    وی افزود: چراکه درتهدید سخت باهزینه بالا،صرف زمان زیاد و باجغرافیای محدود انسانی ،محیطی وطاقت فرسا مواجه هستند لیکن در تهدید نرم ازطریق ترویج ترافیک فزاینده ای از خرده فرهنگ ها و سونامی موادمخدر،مواد توهم زا،محرک های امفتامین و متامفتامین،داروهای اعتیاداور،مشروبات الکلی ونیز روابط سواخلاقی باهزینه پایین،سریع الاثر و بادرگیرنمودن بخش های وسیعی ازجغرافیای انسانی،محیطی و با نشانه روی مراکز حیاتی اجتماعی بصورت ارام و جنگ خاموش به دنبال براندازی نرم فرهنگی واجتماعی درجامعه هستند.
    وی تصریح کرد: مدیران مدارس و اساتید دانشگاه نقش مهمی در ارائه آموزش مهارت های زندگی و پیشگیری از اعتیاد در میان دانشجویان ، دانش آموزان و والدین آنان ایفا می کنند.
    کارشناس پلیس مواد مخدر نیز در این کارگاه آموزشی گفت: بخش عمده مشکلات در حوزه های مختلف جامعه از جمله اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ناشی از افزایش گرایش به مصرف مواد مخدر است
     سپس عبدعلی در این کارگاه اموزشی به رویکردهای صیانتی و خودمراقبتی ،پیشگیری اولیه از آسیب های اجتماعی به ویژه اعتیاد ومهارت های زندگی را ارائه کردند ودر پایان این کارگاه اموزشی به نقطه نظرات و دیدگاههای دانشجویان پاسخ داده شد.

     

     

       1397/11/3 07:56