شنبه 24 مهر 1400  /  2021 16 Oct   
ساعت :  1:42 GMT  /  تهران -  5:12
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
پیوندها
پیوند به شبکه های اجتماعی
سالنما
24 مهر 1400
   
  2021 Oct 16
    
   9 ربیع الاول 1443
     
    کد پیگیری

    کارگاه آموزشی «ارتقاء سلامت روان با محوریت نشاط و رضایت از خود »

    مسئول مرکز مشاوره سما بوشهر:
    عدم رضایت افراد از زندگی به دلیل عدم تعریف صحیح از شادی است
    کارگاه آموزشی «ارتقاء سلامت روان با محوریت نشاط و رضایت از خود » به همت امور فرهنگی در راستای دانش و مهارت افزایی دانشجویان در آموزشکده سما بوشهر برگزار شد.
    به گزارش روابط عمومی ، مسئول مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی مرکز سما بوشهر در این کارگاه آموزشی به نقش شادی و نشاط و ارتقاء سلامت روان اشاره کرد و گفت :« شادی و نشاط یکی از احساسات ریشه ای مثبت و یکی از ضروری ترین خواسته های فطری و نیاز روانی انسان است.»
    صفا صرمد گفت: شادی و نشاط نقش تعیین کننده ای در تأمین سلامت فرد در جامعه داشته و از آنجا که شادی همواره با خرسندی ، خوش بینی و امید و اعتماد همراه است ، می تواند نقش تسریع کننده ای در فرآیند جامعه داشته باشد .
    مسئول مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی مرکز سما بوشهر با تأکید بر اینکه مجهز بودن جوانان به نشاط اجتماعی ، باعث ایمنی آنها در برابر مشکلات می شود ، افزود:« یکی از عوامل عدم رضایت افراد از زندگی به دلیل عدم تعریف صحیح از شادی است که به تبعیت از فرهنگ شادی را در خندیدن و خوش بودن و حال اکنون مهم است خلاصه نموده ، ودر صورت حال نه چندان خوب ، احساس افسردگی ، سرخوردگی و بی انگیزگی می کنند.
    وی داشتن نشاط را موجب موفقیت در انجام کارها دانست و گفت : چنین افرادی به راحتی می توانند با شرایط متغییر زندگی انطباق یابند و نقش مفید در جامعه داشته باشند . بنابراین افزایش نشاط اجتماعی در جوانان باعث کاهش آسیب اجتماعی می شود.
    سرمد خاطرنشان کرد:« اگر شادی و غم را مانند فراز و فرود زندگی ، بخش لاینفک وجوی خود بدانیم نه تنها از سختی ها واهمه ای نیست بلکه مقابله و تلاش که دستاورد آن حرکت به سوی خواسته هاست ، مجالی برای حال بد و در نتیجه عدم رضایت نمی گذارد.»

     

     
       1397/11/3 08:33