سه شنبه 25 تير 1398  /  2019 16 Jul   
ساعت :  12:06 GMT  /  تهران -  16:36
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
پیوندها

 

پیوند به شبکه های اجتماعی
سالنما
 
2019 Jul 16
   
  12 ذیقعده 1440
    
   کد پیگیری

   کارگاه آموزشی «ارتقاء سلامت روان با محوریت نشاط و رضایت از خود »

   مسئول مرکز مشاوره سما بوشهر:
   عدم رضایت افراد از زندگی به دلیل عدم تعریف صحیح از شادی است
   کارگاه آموزشی «ارتقاء سلامت روان با محوریت نشاط و رضایت از خود » به همت امور فرهنگی در راستای دانش و مهارت افزایی دانشجویان در آموزشکده سما بوشهر برگزار شد.
   به گزارش روابط عمومی ، مسئول مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی مرکز سما بوشهر در این کارگاه آموزشی به نقش شادی و نشاط و ارتقاء سلامت روان اشاره کرد و گفت :« شادی و نشاط یکی از احساسات ریشه ای مثبت و یکی از ضروری ترین خواسته های فطری و نیاز روانی انسان است.»
   صفا صرمد گفت: شادی و نشاط نقش تعیین کننده ای در تأمین سلامت فرد در جامعه داشته و از آنجا که شادی همواره با خرسندی ، خوش بینی و امید و اعتماد همراه است ، می تواند نقش تسریع کننده ای در فرآیند جامعه داشته باشد .
   مسئول مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی مرکز سما بوشهر با تأکید بر اینکه مجهز بودن جوانان به نشاط اجتماعی ، باعث ایمنی آنها در برابر مشکلات می شود ، افزود:« یکی از عوامل عدم رضایت افراد از زندگی به دلیل عدم تعریف صحیح از شادی است که به تبعیت از فرهنگ شادی را در خندیدن و خوش بودن و حال اکنون مهم است خلاصه نموده ، ودر صورت حال نه چندان خوب ، احساس افسردگی ، سرخوردگی و بی انگیزگی می کنند.
   وی داشتن نشاط را موجب موفقیت در انجام کارها دانست و گفت : چنین افرادی به راحتی می توانند با شرایط متغییر زندگی انطباق یابند و نقش مفید در جامعه داشته باشند . بنابراین افزایش نشاط اجتماعی در جوانان باعث کاهش آسیب اجتماعی می شود.
   سرمد خاطرنشان کرد:« اگر شادی و غم را مانند فراز و فرود زندگی ، بخش لاینفک وجوی خود بدانیم نه تنها از سختی ها واهمه ای نیست بلکه مقابله و تلاش که دستاورد آن حرکت به سوی خواسته هاست ، مجالی برای حال بد و در نتیجه عدم رضایت نمی گذارد.»

    

    
      1397/11/3 08:33