پنجشنبه 20 مرداد 1401  /  2022 11 Aug   
ساعت :  7:38 GMT  /  تهران -  12:08
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
پیوندها
پیوند به شبکه های اجتماعی
سالنما
20 مرداد 1401
   
  2022 Aug 11
    
   12 محرم 1444
     
    کد پیگیری

    کارگاه آموزشی «ارتقاء سلامت روان با محوریت نشاط و رضایت از خود »

    مسئول مرکز مشاوره سما بوشهر:
    عدم رضایت افراد از زندگی به دلیل عدم تعریف صحیح از شادی است
    کارگاه آموزشی «ارتقاء سلامت روان با محوریت نشاط و رضایت از خود » به همت امور فرهنگی در راستای دانش و مهارت افزایی دانشجویان در آموزشکده سما بوشهر برگزار شد.
    به گزارش روابط عمومی ، مسئول مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی مرکز سما بوشهر در این کارگاه آموزشی به نقش شادی و نشاط و ارتقاء سلامت روان اشاره کرد و گفت :« شادی و نشاط یکی از احساسات ریشه ای مثبت و یکی از ضروری ترین خواسته های فطری و نیاز روانی انسان است.»
    صفا صرمد گفت: شادی و نشاط نقش تعیین کننده ای در تأمین سلامت فرد در جامعه داشته و از آنجا که شادی همواره با خرسندی ، خوش بینی و امید و اعتماد همراه است ، می تواند نقش تسریع کننده ای در فرآیند جامعه داشته باشد .
    مسئول مرکز مشاوره و خدمات روان شناختی مرکز سما بوشهر با تأکید بر اینکه مجهز بودن جوانان به نشاط اجتماعی ، باعث ایمنی آنها در برابر مشکلات می شود ، افزود:« یکی از عوامل عدم رضایت افراد از زندگی به دلیل عدم تعریف صحیح از شادی است که به تبعیت از فرهنگ شادی را در خندیدن و خوش بودن و حال اکنون مهم است خلاصه نموده ، ودر صورت حال نه چندان خوب ، احساس افسردگی ، سرخوردگی و بی انگیزگی می کنند.
    وی داشتن نشاط را موجب موفقیت در انجام کارها دانست و گفت : چنین افرادی به راحتی می توانند با شرایط متغییر زندگی انطباق یابند و نقش مفید در جامعه داشته باشند . بنابراین افزایش نشاط اجتماعی در جوانان باعث کاهش آسیب اجتماعی می شود.
    سرمد خاطرنشان کرد:« اگر شادی و غم را مانند فراز و فرود زندگی ، بخش لاینفک وجوی خود بدانیم نه تنها از سختی ها واهمه ای نیست بلکه مقابله و تلاش که دستاورد آن حرکت به سوی خواسته هاست ، مجالی برای حال بد و در نتیجه عدم رضایت نمی گذارد.»

     

     
       1397/11/3 08:33