پنجشنبه 20 مرداد 1401  /  2022 11 Aug   
ساعت :  7:40 GMT  /  تهران -  12:10
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
پیوندها
پیوند به شبکه های اجتماعی
سالنما
20 مرداد 1401
   
  2022 Aug 11
    
   12 محرم 1444
     
    کد پیگیری

    کارگاه آموزشی تحکیم خانواده و ترویج ازدواج سالم در آموزشکده سما بوشهر

    کارگاه آموزشی تحکیم خانواده و ترویج ازدواج سالم با همت امور فرهنگی آموزشکده سما بوشهر برگزار شد.
    به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از بوشهر ، در این کار کارگاه آموزشی سحر شفاعی کارشناس سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره با ازدواج آگاهانه و پایدار برای جوانان گفت: هیچ عملی نزد خدواند متعال دوست داشتنی تر از ازدواج نیست ، ازدواج مسیری است که انسان رابه مقصد سعادت و کمال یعنی خانواده صالح و در نتیجه جامعه سالم می رساند و به جوانان آرامش و اخلاق نیکو می دهد.
    کارشناس سلامت و روان ابتدا کلیاتی در ارتباط با آمار ، بالا رفتن سن ازدواج در 10 سال گذشته بیان کرد، و سپس به دلایل افزایش سن ازدواج و نقش والدین در ازدواج جوانان پرداخت .
    سحر شفاعی افزود: با افزایش سطح آگاهی جوانان و خانواده ها و همچنین آموزش و فرهنگ سازی برای بهبود مسایل اجتماعی ، باید جامعه را به سمت و سویی سوق داد که شرایط ازدواج برای جوانان آسان شود تا مشکلات فراوان به عنوان مانعی درمسیر ازدواج جوانان قرار نگیرد.
    شفاعی همچنین در خصوص فواید ازدواج و معیارهای ازدواج موفق و تقویت ارزش های مشترک در ازدواج شامل یگانگی ، وفاداری ، راهبری نظر ، تعهد و بخشش مطالبی بیان کرد.
    کارشناس سلامت و روان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ، در ارتباط با هشت عامل مؤثر برای ازدواج موفق شامل تعهد ، حل تعارض ، خلاقیت ، همکاری ، تغییر مدیریت ، روابط اجتماعی ، احترام گذاشتن به ارزش های دینی و تفاوتی افرادی که ازدواج موفق دارند یا افرادی که ازدواج ناموفق دارند توضیحاتی ارائه کرد.

       1397/11/3 08:44