شنبه 25 آذر 1396  /  2017 16 Dec   
ساعت :  1:30 GMT  /  تهران -  5:00
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
پیوندها

 

پیوند به شبکه های اجتماعی
سالنما
25 آذر 1396
 
2017 Dec 16
   
   
  کد پیگیری

  ارائه درس "مهارت‌های زندگی دانشجویی" تصویب شد.

  حمید یعقوبی در گفتگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه درس مهارت های زندگی دانشجویی به صورت دو واحدی و درس اختیاری ارائه می شود، افزود این درس در آخرین جلسه شورای عالی برنامه ریزی درسی وزارت علوم که در تاریخ 28 فروردین 95 برگزار شد به تصویب رسید و در مرحله ابلاغ به دانشگاه ها قرار دارد و پس از ابلاغ از مهر ماه سال جاری آماده ارائه به دانشجویان است.
  وی از ارائه این درس در دانشگاه های دولتی و غیر دولتی خبر داد: و گفت درس مهارت های زندگی دانشجویی در مقطع کارشناسی همه دانشگاه های دولتی و غیر دولتی شامل دانشگاه آزاد، دانشگاه فنی و حرفه ای، دانشگاه پیام نور و ... ارائه می شود.
  مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان در ادامه در مورد مباحثی که در درس های مهارت های زندگی دانشجویی به آن پرداخته می شود توضیح داد: بخشی از مباحث، مهارت هایی است که سازمان جهانی بهداشت وابسته به سازمان ملل توصیه کرده است. این مهارت های پایه شامل: همدلی، خودآگاهی، مدیریت استرس، مدیریت خشم، مدیریت هیجانات  منفی، تفکر خلاق، حل مسئله، تفکر نقادانه، ارتباط موثر و روابط بین فردی می شود.
  یعقوبی در پایان خاطر نشان کرد: علاوه بر مباحث مذکور بعضی از مسائل مانند مسائل تحصیلی، برنامه ریزی درسی و ... در سرفصل این درس پیش بینی شده است.
     1395/2/27 12:27