یکشنبه 30 مهر 1396  /  2017 22 Oct   
ساعت :  22:59 GMT  /  تهران -  2:29

ارائه درس "مهارت‌های زندگی دانشجویی" تصویب شد.

حمید یعقوبی در گفتگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه درس مهارت های زندگی دانشجویی به صورت دو واحدی و درس اختیاری ارائه می شود، افزود این درس در آخرین جلسه شورای عالی برنامه ریزی درسی وزارت علوم که در تاریخ 28 فروردین 95 برگزار شد به تصویب رسید و در مرحله ابلاغ به دانشگاه ها قرار دارد و پس از ابلاغ از مهر ماه سال جاری آماده ارائه به دانشجویان است.
وی از ارائه این درس در دانشگاه های دولتی و غیر دولتی خبر داد: و گفت درس مهارت های زندگی دانشجویی در مقطع کارشناسی همه دانشگاه های دولتی و غیر دولتی شامل دانشگاه آزاد، دانشگاه فنی و حرفه ای، دانشگاه پیام نور و ... ارائه می شود.
مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان در ادامه در مورد مباحثی که در درس های مهارت های زندگی دانشجویی به آن پرداخته می شود توضیح داد: بخشی از مباحث، مهارت هایی است که سازمان جهانی بهداشت وابسته به سازمان ملل توصیه کرده است. این مهارت های پایه شامل: همدلی، خودآگاهی، مدیریت استرس، مدیریت خشم، مدیریت هیجانات  منفی، تفکر خلاق، حل مسئله، تفکر نقادانه، ارتباط موثر و روابط بین فردی می شود.
یعقوبی در پایان خاطر نشان کرد: علاوه بر مباحث مذکور بعضی از مسائل مانند مسائل تحصیلی، برنامه ریزی درسی و ... در سرفصل این درس پیش بینی شده است.
   1395/2/27 12:27