دوشنبه 28 اسفند 1396  /  2018 19 Mar   
ساعت :  18:31 GMT  /  تهران -  22:01
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
پیوندها

 

پیوند به شبکه های اجتماعی
سالنما
28 اسفند 1396
   
  2018 Mar 19
    
   1 رجب 1439
     
    کد پیگیری

    ارائه درس "مهارت‌های زندگی دانشجویی" تصویب شد.

    حمید یعقوبی در گفتگو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه درس مهارت های زندگی دانشجویی به صورت دو واحدی و درس اختیاری ارائه می شود، افزود این درس در آخرین جلسه شورای عالی برنامه ریزی درسی وزارت علوم که در تاریخ 28 فروردین 95 برگزار شد به تصویب رسید و در مرحله ابلاغ به دانشگاه ها قرار دارد و پس از ابلاغ از مهر ماه سال جاری آماده ارائه به دانشجویان است.
    وی از ارائه این درس در دانشگاه های دولتی و غیر دولتی خبر داد: و گفت درس مهارت های زندگی دانشجویی در مقطع کارشناسی همه دانشگاه های دولتی و غیر دولتی شامل دانشگاه آزاد، دانشگاه فنی و حرفه ای، دانشگاه پیام نور و ... ارائه می شود.
    مدیر کل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان در ادامه در مورد مباحثی که در درس های مهارت های زندگی دانشجویی به آن پرداخته می شود توضیح داد: بخشی از مباحث، مهارت هایی است که سازمان جهانی بهداشت وابسته به سازمان ملل توصیه کرده است. این مهارت های پایه شامل: همدلی، خودآگاهی، مدیریت استرس، مدیریت خشم، مدیریت هیجانات  منفی، تفکر خلاق، حل مسئله، تفکر نقادانه، ارتباط موثر و روابط بین فردی می شود.
    یعقوبی در پایان خاطر نشان کرد: علاوه بر مباحث مذکور بعضی از مسائل مانند مسائل تحصیلی، برنامه ریزی درسی و ... در سرفصل این درس پیش بینی شده است.
       1395/2/27 12:27