شنبه 28 مهر 1397  /  2018 20 Oct   
ساعت :  4:00 GMT  /  تهران -  7:30
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :
 
ثبت نام فراموشی کلمه عبور
پیوندها

 

پیوند به شبکه های اجتماعی
سالنما
28 مهر 1397
   
  2018 Oct 20
    
   10 صفر 1440
     
    کد پیگیری

    بیشتر ‌زنان از وجود خانه‌های امن بی اطلاعند

    مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور در امور زنان و خانواده گفت: هدف خانه های امن بازگرداندن زنان خشونت دیده به خانه، پس از طی مراحل مشاوره و مداخلات مددکاری است.

     

    به گزارش ایسکانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران ،فاطمه عباسی مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور در امور زنان و خانواده اظهار کرد: در حال حاضر ۲۲ واحد «خانه امن» ویژه زنان در سراسر کشور مشغول ارائه انواع خدمات به دختران و زنان هستند.

    وی ادامه داد: ۷ واحد از خانه های امن توسط بخش دولتی مدیریت می‌شود و همچنین ۱۵ خانه امن نیز با مشارکت بخش خصوصی و سازمان‌های مردم نهاددر قالب ماده ۲۶ فعالیت می‌کنند.

    مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: در خانه‌های امن، زنان و دخترانی که به دلیل مواجهه با مشکلات گوناگون خانوادگی نیازمند مشاوره هستند و همچنین زنانی که در معرض انواع خشونت قرار دارند، مورد حمایت قرار می‌گیرند.

    عباسی تاکید کرد: خانه های امن در اصل سرپناهی امن و موقت برای زنان خشونت دیده است که به هر دلیلی توسط همسرانشان از خانه رانده شده‌اند و سازمان بهزیستی کشور در جهت پیشگیری از ابتلای این زنان به آسیب‌های اجتماعی محیط و حمایت های مشاوره ای و روانی، خانه‌های امن را تاسیس کرده است.

    وی خاطرنشان کرد: هدف از فعالیت خانه های امن، بازگرداندن زنان خشونت دیده، پس از طی مراحل مشاوره و مداخلات مددکاری به خانه است و این خانه ها با برقراری ارتباط با همسران و خانواده این زنان سعی در ارائه مشاوره های مناسب و رفع مشکلات آن‌ها دارند.

    مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور در امور زنان و خانواده تصریح کرد: در حال حاضر بیشتر زنانی که به خانه‌های امن مراجعه می‌کنند، آزار و اذیتی که به لحاظ جسمی از سوی همسران خود متحمل شده‌اند را دلیل حضور در خانه‌های امن بیان می‌کنند.

    عباسی اظهار کرد: از آنجا که زنان ایرانی در زندگی زناشویی خود اهل سازگاری و مدارا هستند و به عبارتی تا جایی که بتوانند می‌سوزند و می‌سازند، نمی‌توان به طور قطعی از بالا بودن خشونت جسمی سخن گفت.

    وی ادامه داد: برخی از زنان از وجود خانه های امن اطلاعی ندارند و همان طور که گفته شد با شرایطی که پیش رو دارند می‌سوزند و می‌سازند، این در حالی است که این افراد در بسیاری از مواقع در معرض انواع خشونت های عاطفی و روانی قرار دارند.

    مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور یادآور شد: اگر نحوه اطلاع رسانی ها در مورد وجود خانه های امن که در حال حاضر، در اغلب استان های کشور مشغول به فعالیت و ارائه خدمات هستند بهبود بیابد، بدون شک آمار زنان مراجعه کننده به این مراکز به دلیل خشونت عاطفی و روانی همسر خود بیشتر از مراجعان به دلیل خشونت جسمی می‌شود.

    عباسی تاکید کرد: مددکاران و مشاوران خانه های امن تلاش می‌کنند تا ضمن جلوگیری از دور شدن زنان خشونت دیده از خانه و خانواده، آن‌ها را در برطرف کردن مشکلاتشان یاری کند و از بزرگ تر شدن مشکلات این قبیل زوجین جلوگیری کنند.

    وی خاطرنشان کرد: در اغلب موارد زنان خشونت دیده مراجعه کننده به خانه‌های امن پس از طی دوره مشاوره و حضور همسرانشان در جلسات مشاوره، به خانه بر‌می‌گردند و به عبارتی مشکل آن‌ها مرتفع می‌شود.

    مشاور رئیس سازمان بهزیستی کشور در امور زنان و خانواده اضافه کرد: در اندک مواردی که مشکل زنان خشونت دیده حاد است و برای حل آن به زمان بیشتری نیاز باشد و دسترسی به اقوام درجه یک آن‌ها سخت باشد، این افراد تا حل شدن نسبی مشکلات و بهبود شرایطشان در مراکز خانه های امن باقی می‌مانند.


       1396/9/12 10:13